Sık Sorulan Sorular

İkinci el otomobil ekspertiz hizmeti son derece önemli bir işlemdir. Samsunda 2. el otomobil ve tüm araç çeşitlerinde detaylı analiz ve ekspertiz hizmeti veren Pilot Garage Oto ekspertiz samsun Bayisi olarak araç kontrollei computest işlemleri ile ilgili alıcı ve satıcıların aklına takılan ve oto ekspertiz konusunda en çok sorulan soruları sizler için derlemeye çalıştık.

Ekspertiz, Bilir kişi incelemesi, tetkik ve değerlendirme demektir. Oto Ekspertiz ise, özellikle 2. el araç satışı sırasında, satıcı ile alıcının anlaşma sağlamasından sonra devreye girer. Samsun Pilot Garage Oto Ekspertiz teknisyenleri aracı özel cihazları ile inceleyip araç hakkında bilinmesi gereken herşeyi tarafsızca raporlar.
Eksper, ekspertiz işlemini gerçekleştirme bilgi ve yetkisinde, gerekli donanıma sahip kişidir. Samsun Pilot Garage Oto Ekspertiz teknisyenlerinin tamamı eğitimli, sertifikalı ve konusunda bilirkişi seviyesinde uzmanlığa sahip personellerimizdir.
Biz herhangi bir ürün satmıyoruz. Yaptığımız iş şeffaflık ve tarafsızlık ilkelerimiz doğrultusunda hizmet satmak ve aracın durumu ne olursa olsun size tarafsız bir rapor sunmak. Bu sebeple kesinlikle ekspertiz sonrası bir ücret iadesi mümkün olmamaktadır.
Ekspertiz raporunuzu yazılı ve sözlü olarak ekspertiz yaptırdığınız an alırsınız. Ayrıca mail adresinize yazdırılabilir formatta bir ekspertiz raporu gönderilir.
Hayır zorunlu değil, ekspertiz yapılacak aracın ruhsatı ile birlikte Samsun Pilot Garage Oto Ekspertiz Merkezine getirilmesi yeterlidir.

Brüt ağırlığı 3,5 tona kadar olan tüm marka ve modelde araçlara ekspertiz hizmeti verebiliyoruz.

Bizim için ekspertiz yaptığımız araçların yaşının bir önemi yoktur. Her yaş araca ekspertiz yapabiliriz.
2.el araç alacağınız zaman bize getirdiğiniz de otomobili genel bir kontrolden geçiriyoruz. Motor gücünü ve performansını, araçta kaza olup olmadığını ve herhangi bir boya veya tamirat geçirip geçirmediğini öğreneceksiniz. Ayrıca test sonunda tüm testlerimizin sonuçlarını dosya halinde almış olacaksınız.
Tabiki başka bir yerde otomobili test ettirebilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isteriz ki, otomobili yetkili servise götürdüğünüz zaman test süreçlerini göremeyeceksiniz ve ayrıca bunun için daha çok masraf etmek zorunda kalacaksınız. Yetkili Servis dışında sanayide ki herhangi bir ustaya da gösterebilirsiniz. Ancak bu seferde test göz ile yapılacak ve sonunda size herhangi bir dosya verilmeyecektir. Bizim testlerimiz ise son teknoloji makineler ile yapılmakta ve bunu çok iyi bilgi birikimine sahip ustalarımız tarafından yapılmaktadır.
KM doğruluğu yapan herhangi bir cihaz bulunmamaktadır. Aslında KM bilgileri otomobillerin beyin mekanızmasına yazılmaktadır. Bunu otomobili bilgisayara bağlatarak öğrenebilirsiniz. Ancak üzülerek belirtmek isterim ki herşeyin bir yolu bulunduğu gibi beyindeki bilginin de değiştirilme ihtimali çok yüksektir. Bunun için en kesin sonucu otomobilin yetkili servisine telefon ederek otomobilin plakasını verip geçmiş servis raporlarından en son bakımdaki KM sini öğrenerek KM'nin doğru olup olmadığını bulabilirsiniz.
scroll up