Makaleler

Samsun Pilot Garage'da Nasıl Ekspertiz Yapılır?

Samsun Pilot Garage'da Nasıl Ekspertiz Yapılır?

Bir otomobili satın almadan önce detaylı ekspertiz yaptırmak istiyorsanız, Samsun ve çeverinde iseniz Samsun Pilot Garage Oto Ekspertiz olarak bizden randevunuzu alabilir ve aracınızı kapsamlı kontroller için bayimize getirebilirsiniz. Samsung Pilot Garage Oto Ekspertiz, aracın detaylı oto ekspertizini yaptıktan sonra size tüm problemleri en ufak ayrıntısına kadar yazılı raporlarla size bildirir ve sözlü olarak da sunumunu yapar. Bu sayede satın alacağınız otomobilin mevcut durumu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Samsun Pilot Garage Oto Eskpertiz, almayı düşündüğünüz ikinci el araç test sırasında son teknoloji ekspertiz makineleri ve alanında uzman sertifikalı personelleriyle bilgisayar ortamında gerçekleştirmektedir.

Test süreci adım adım online sistem üzerinden rapora işlemektedir. Araç öncelikle motor testine alınır. Burada gücü, yıpranma payı ve aşınma durumu belirlenir. Sonraki aşamada bilgisayarla ve sertifikalı ustalar eşliğinde aracın boya, kaporta, değişen parçalar, hangi parçalarda boya olup olmadığı kontrol edilir. Tüm testler ayrı ayrı ustalar tarafından yapılır ve raporlar hazırlanır.

Sırasıyla Dyno kontrolü, yol simülasyonu, çeşitli normlarda motor gücü ölçümleri, aktarma organlarındaki sürtünme kayıplarının ölçümü, tork ölçümü, şanzuman aralık ölçümü ve tekerlek gücü ölçümü gibi bütün bölümleri en ince ayrıntısına kadar incelenir. İnceleme sonucunda size aracın hangi bölümlerinde hasar olduğunu belirtecek şekilde teknik rapor hazırlanır.

Motor gücü ölçümü, motorun hangi devirde ne kadar güç ürettiğini tespit edilir ve . Herhangi bir revizyon ya da modifikasyon yapılmışsa öncesi ve sonrası güç değerleri karşılaştırılır. Tekerlek gücü ölçümünde motorun ürettiği gücün ne kadarının tekerleklere iletildiği grafik ekranında gösterilir.

Yol simülasyonu testinde motorun hareketine direnç uygulayarak yolda gidiyormuş gibi sadece yük altında ortaya çıkan arızaların tespiti için daha uygun bir durum oluşturulur. Dyno kontrolü ise aracın takometre ve hız göstergelerinin hata oranının belirlenmesi konusunda yardımcı olur. Bu ve bunun gibi daha birçok işlemle araca dair son rapor çıkarılır ve alıcıya araçla ilgili sunum yapılır. Artık araç hakkında bilgi sahibi olunduğuna göre alınıp alınmamasına karar vermek müşterinin inisiyatifindedir.

Samsun Pilot Garage Oto Ekspertiz, geçmişten gelen tecrübe ve kalite, güvenilir ve tarafsız hizmet prensibiyle himetinizdeyiz. Samsun ve ilçeleri 19 Mayıs, Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü, Yakakent için hizmetinizdeyiz.

Tanıtım Videosu

Müşteri Yorumları

  • Samsunda oto ekspertiz denilince düşünmeden tavsiye debileceğim profesyonel hizmet veren bir firma. Sedat Gözbüyük
  • Daha önce ikinci el araç alıp satarken hangi ustaya götürelim kim bu işten daha iyi anlar diye hep düşünürdk ve güvenilir bir sonuç alacağımızdanda pek emin olamazdık. Artık araba alacağım zaman geleceğim adres belli. Mustafa Yıldırım
  • Araba alıp satımı yapan biri olarak alırkende satarkende içimiz rahat. Samsun Oto Ekspertizin testleri kesinlikle güvenilir Celil Korkmaz
  • Bir arkadaşımın tavsiysi ile geldim ve artık ben arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Samsunda Computest ve detaylı oto ekspertizinde kesinlikle en iyisi Ferit Ceylan

Tanıtım Videosu

scroll up