Makaleler

Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz Nedir?

Eksper, belirli bir konuda teknik bilgisi olan uzman kişi anlamını taşımaktadır. 2. el oto ekspertiz ise alanında uzman ve sertifikalı uzmanların teknik araç ve ekipmanlarla otomobilleri detaylı bir biçimde inceleyerek sonuçları biz düzen içerisinde raporlaması demektir.

Oto ekspertiz işlemleri ilgili aracın geçmişte yaşadığı kazalardan değişen parçalara, mekanik aksamında bozulan yerlerden yakın zamanda masraf çıkarabilecek tüm noktalara kadar otomobilin incelenmesinden oluşmaktadır. Oto ekspertiz işlemleri son bulduğunda ise bu işlemin yapılmasını isteyen kişiye yazılı rapor ve bilgi sunumu gerçekleştirilmektedir.

Aracın önemli noktalarına ekspertiz işlemi yapılmadan ikinci el aracın satın alınması durumunda ilerleyen süreçlerde sıkıntılı sonuçlarla karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Bu nedenle oto ekspertiz oldukça önemli bir işlemdir.

Ne yazık ki tüm bakımlarının aksatılmadan yapıldığı ve kazasız olduğu ileri sürülen araçların aslında birçok sıkıntıya sahip olduğu gerçeğiyle alımdan sonra yüzleşen birçok mağdur müşteriyle sektörde sıkça karşılaşıyoruz.

Almak istediğiniz aracı öncesinde oto ekspertiz işlemine sokmak ve rapor almak aracın hasar durumunu daha tarafsız bir biçimde öğrenmenizi sağlar.

Tanıtım Videosu

Müşteri Yorumları

  • Samsunda oto ekspertiz denilince düşünmeden tavsiye debileceğim profesyonel hizmet veren bir firma. Sedat Gözbüyük
  • Daha önce ikinci el araç alıp satarken hangi ustaya götürelim kim bu işten daha iyi anlar diye hep düşünürdk ve güvenilir bir sonuç alacağımızdanda pek emin olamazdık. Artık araba alacağım zaman geleceğim adres belli. Mustafa Yıldırım
  • Araba alıp satımı yapan biri olarak alırkende satarkende içimiz rahat. Samsun Oto Ekspertizin testleri kesinlikle güvenilir Celil Korkmaz
  • Bir arkadaşımın tavsiysi ile geldim ve artık ben arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Samsunda Computest ve detaylı oto ekspertizinde kesinlikle en iyisi Ferit Ceylan

Tanıtım Videosu

scroll up